Vyrobte si domácí prací gel a aviváž

Pokud rádi perete a milujete, když je vaše prádlo krásně voňavé, určitě používáte nejrůznější prací prášky a aviváže. Prací prostředek vaše oblečení skvěle vypere a aviváž nejen krásně provoní, ale i zjemní. A i když už máte všechny možné prášky, gely a aviváže vyzkoušené, určitě ještě jeden druh nezkusili – ten, který si vyrobíte sami doma.
Domácí výroba čehokoliv je zábavná a hlavně víte, co přesně do vašeho výrobku přidáváte. Navíc většinou ušetříte, protože pokud vyrábíte doma, vyjde vás to mnohem levněji, než v obchodě. Navíc takový domácí výrobek může být i pěkným a někdy dokonce i praktickým dárkem pro vaše blízké.prádlo na praní.jpg
Domácí gel na praní
Ingredience na 10l

  • Kostka pracího mýdla
  • 100 – 150 g práškové prací sody
  • Esenciální olej
  • Horká voda

Pokud vyrábíte domácí gel na praní, potřebujete hlavně prací mýdlo. To nastrouhejte nahrubo a nasypte do větší nádoby, kam za stálého míchání přilévejte horkou vodu a přidejte prací sodu. Poté můžete nakapat několik kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru. Vytvoří se vám gel, který je velice tekutý. Nechte ho ležet v chladu do druhého dne, kde zhoustne.
Gel je dobré dávat přímo do bubnu pračky. Ideálně 250 – 500 ml.
Domácí aviváž
Ingredience

  • Díl vody
  • Díl bílého octa
  • Esenciální olej

plnění pračky.jpg
Při přípravě domácí aviváže nejprve smíchejte vodu s bílým octem. Do této směsi poté přidejte několik kapek esenciálního oleje a je to. Lepší je používat přírodní 100% vonné oleje.
Aviváž se přidává do zásobníku na klasickou aviváž. Na jedno praní dávejte 2 polévkové lžíce. Prádlo je po ní krásně měkké a voňavé.
Určitě výrobu jak pracího gelu, tak aviváže vyzkoušejte a už nikdy pro ně nebudete chodit do obchodu. Navíc můžete mít každou chvíli jinou vůni. Velkou výhodou je, že víte přesně, co si do čeho přidáte a pokud vám to nevyhovuje, můžete složení libovolně upravovat.