Tančete jako v záři reflektorů

Taneční průpravou prochází čím dál méně lidí, přestože každého už alespoň jednou rytmus strhl přinejmenším k podvědomému podupávání do taktu. Snad až na pár výjimek v sobě totiž všichni máme vrozený smysl pro hudbu a pohyb a nedá se upřít, že ze sportů je tanec rozhodně nejelegantnější a nejspolečenštější.
notový papír

Ať už znáte jen pár základních kroků, nebo si bez problému střihnete s partnerem tango, vždycky je ta správná doba přiučit se něčemu novému. Zvlášť, když se rozhodnete okořenit si život a krok něčím méně tradičním. Různé taneční kurzy vám nabídnou širokou škálu zajímavých tanců a při učení si, ať už sami nebo s partnerem, užijete spoustu zábavy! Navíc s odvážnými pohyby třeba plamenného flamenca nebo smyslnými břišními tanci podnítíte svou vášnivou povahu a vtisknete ji do pohybu.
tančení v páru

Z pestré nabídky si můžete vybírat a je jen na vás, čím oslníte partnera, své známé nebo třeba i celý taneční sál po pár týdnech tréninku. Proč tančit, jako by se nikdo nedíval, když můžete ovládnout parket?

Klasika, která nezklame

Pokud chcete jít na ples, měli byste znát alespoň základní valčík, waltz a polku. Žádná „tancovačka“ se bez hudby a tance neobejde, a když už jste nastrojení, je škoda neukázat se v kole. Kroky se buď naučíte v tanečních, ale jsou i lekce pro starší či individuální pro páry. Nikdy není pozdě začít!
šaty flamenco

Latinsko-americké tance

Zde už přichází exotika a vtírá se představa vášnivých tanců při brazilských karnevalech. Pokud chcete rozproudit krev a nechat volný průchod svému temperamentu, určitě zvolte tento taneční způsob. Mnohé z tanců navíc mají i variaci pro jednotlivce, takže nemusíte hledat partnera, než se zapíšete do kurzu! Zkuste třeba:


· Cha chu


· Jive


· Mambo


· Salsu


· Sambu

Moderna

Nemusíte ovšem tančit jen podle přesné choreografie a tzv. počítat kroky. Pokud vás takový přístup nebaví a odrazuje, můžete dát větší průchod kreativitě v moderních tancích, které soustředí na výraz těla a jejich hlavním heslem je rytmus. Choreografie se zde uplatňuje v menší až žádné míře, tančit můžete sami, v páru i ve skupinách. Svou originalitu můžete ukázat například při:


· Scénických tancích


· Street dance


· Break dance


· Regaetonu