Půjčka na bydlení

Dnes a denně si lidé neustále na něco půjčují. Často si však ani neuvědomují, že se tímto krokem dostávají do velkého rizika. Zvlášť pak lidé, kteří nemají šanci danou půjčku splatit. Takovému člověku žádná banka peníze neposkytne ovšem nebankovní společnosti takového člověk rády politují a ze soucitu mu za neskutečně vysoký úrok, která přesahuje pojem lichvářství poskytnou peníze. Na vině je zde jediná věc a to neznalosti.

kolo před domem

Pokud by člověk, který má finanční nouzi měl potřebné finanční znalosti nebo alespoň finanční gramotnost u takové společnosti by si nikdy finance nepůjčil. Tyto vědomosti však na základních školách chybí a člověk s výučním listem má jen velice omezenou šanci se k těmto informacím dostat.

Úplně jiná věc je u stavby nemovitosti, zde si lidé snaží nahrabat co nejvíc peněz předtím, než půjdou zažádat o půjčku. Důvod je velice prostý, a to hlavně vědomí, že danou hypotéku budeme splácet dalších deset nebo dokonce dvacet let. Proto také chceme platit co nejmenší částku.

To nemusí být zrovna příjemná věc, a proto také musíme shánět peníze, kde to jen jde. Většinou začneme u rodinných příslušníků, známých a až poté zamíříme do banky. Ta má navíc stanovená určitá pravidla pro získání hypotéky právě na bydlení.
propiska na podpis

Můžeme samozřejmě zamířit k nebankovní společnosti a vzít si americkou nebo také bezúčelovou hypotéku, ale tím bychom si akorát zavařil stávající situaci. Dům v dnešní době navíc není nijak levná záležitost a musíme tak počítat, že výsledná částka se vyšplhá opravdu vysoko. Tu už musí každý vědět sám, zda mu to za to stojí.

Když zamíříme do banky měli bychom si být jisti třemi záležitostmi:

· Mám nemovitost k zastavení nebo ručitele s nemovitostí

· Nejsme v registrů dlužníků (4letá historie)

· Mám stálý a pravidelný příjem

Když splňujeme tyto náležitosti banka by neměla problém nám peníze poskytnout. Samozřejmě do 70% hodnoty ocenění nemovitosti. V opačném případě se tak musíme obrátit na nebankovní společnosti, kde je cena půjčky mnohonásobně vyšší.