Deset tisíc kroků

Možná se nám líbí nějaký druh sportu, ale víme, že naše možnosti nebo schopnosti na tento druh nestačí. Nemusíme se kvůli tomu trápit a doslova se mučit, abychom si splnili svoji představu vrcholového sportovce. Vše může začít naprosto přirozeně a pozvolna jen obyčejnou procházkou. Odborníci tvrdí, že denně stačí ujít deset tisíc kroků a již to se velmi pozitivně odrazí na našem životním stylu. Dokonce chůzi může provozovat každý, je to vcelku přirozený sportovní výkon.

procházka u řeky
Když si k tomu pořídíme například správné oblečení, vhodnou obuv a trekkingové hole, tak jsme připraveni postupně zvládnout i delší trasu. Díky hůlkám ani nepocítíme žádnou velkou zátěž a budou pracovat poměrně přirozeně všechny svaly. Navíc pohyb na čerstvém vzduchu jen prospěje. K tomu už je jen krůček k běhu nebo i k cyklistice, případně jízdě na koloběžce, která má též posilující prvky.
sportovní hodinky

Slibný začátek

Jít na procházku je dobrý začátek, ale na druhou stranu, koho by bavilo počítat tak velké cifry? Naštěstí je možné si zakoupit krokoměr, který nevyžaduje velkou péči a dá se nosit i v kapse. Dnes dokonce není problém si stáhnout aplikaci krokoměru do chytrého telefonu a vyrazit ven. Ale ne každý má chytrý telefon nebo ho bude nosit stále u sebe. Malý krokoměr je šikovný a neúnavný sportovní doplněk a můžeme ho mít hned od rána u sebe. Počítá za nás nejen kroky, ale také třeba čas, který jsme tomu věnovali, případně když například potřebujeme zredukovat váhu, tak nám prozradí, kolik kalorií jsme při tom spálili.
náramky z plastu

Krokoměrem to nekončí

Samozřejmě existují další sportovní pomocníci, kteří zvládnou ještě daleko větší zajímavosti. Lze pak si pořídit fitness náramky, chytré hodinky nebo sporttestery, což jsou přímo dokonale vytvořené sportovní hodinky. Je pravdou, že tady se dozvíme ještě daleko více, například kvalitu spánku, tepovou frekvenci, mají GPS, pomáhají plánovat a zlepšovat náš fyzický výkon. Tak jak postupně budeme zvyšovat svoji zátěž, tak pravděpodobněji se budeme orientovat i na kvalitnější a podrobnější sportovní měření a přístroje.