Pojištění vašich mazlíčků

Každý, kdo doma chová pejska nebo kočičku může vyprávět jak silné pouto si během doby, kdy se o zvíře stará, s tímto společníkem vytvořil. Zvíře je živý tvor jako všichni tvorové čas od času onemocní, může se mu stát úraz, nebo se dokonce ztratí.
Útěk a hledání vlastního zvířecího kamaráda patří k nejvíce stresujícím situacím v životě chovatele. O zvíře se bojíte, představujete si, co vše se mu mohlo přihodit, připouštíte situaci, kdy je třeba zraněné a nemá mu kdo pomoci.
zabaelný pes v dece
O něco jednodušší je situace s nemocným mazlíčkem. Můžete jej alespoň opečovávat, pomáhat mu. Jste u něj.
Obě tyto situace spojuje jedna záležitost. Jak by také ne v dnešní době. Jsou to peníze. Peníze stojí hledání, pátraní po zatoulaném mazlíkovi, peníze stojí léčba, veterinář i léky. Ne, nejsou to malé peníze. Mnohdy mohou zamávat s celým rodinným rozpočtem na dlouhou dobu.
roztomilá kočka
A proto vzniklo pojištění. Dnes je několik ústavů, které se rozhodly do portfolia svých aktivit zařadit i pojištění domácích zvířat. Z nabídky si můžete vybrat druh pojištění i výši částky, kterou pojištění kryje. Zvíře můžete pojistit na řadu nemocí i veterinárních zákroků. Můžete jej pojistit i pro případ škod, které váš mazlík způsobí. Takže když váš Malamut při útěku skolí sousedovic tele, sousedské vztahy nemusí zůstat narušeny.
Taktéž vás pojišťovna vytáhne z problémů, když se váš pes rozhodne sejmout z kola cyklistu. Ten sjede třeba do řeky, rozláme drahé kolo, způsobí si otřes mozku a další léčení, které si vyžádají práceneschopnost v řádu týdnů. A k vaší smůle to nebude jen tak obyčejný cyklista, ale velice dobře vydělávající šéf IT oddělení známe firmy. Bez pojištění byste náhradu škody řešili asi opravdu stěží.
bílé štěně
Samotné pojištění se ještě liší svým rozsahem a také se přizpůsobuje stáří zvířete. Velká plemena většinou nelze pojistit starší 6 let. Střední plemena do 8 let a ty malá vám pojistí do 10 let věku. Kočičky se poměrně běžně pojišťují do 8 let.
Pokud máte svého mazlíčka a sebe rádi, zvažte investici v řádu několika málo stovek měsíčně. Možná si ušetříte velké problémy.