Jak si vybrat správnou čepici?

Vybrat si čepici, která vám bude slušet není jen tak. Čepici s bambulí nebo bez? Bavlněnou, háčkovanou nebo pletenou? S podšívkou nebo bez? Hlavně chcete takovou, která vám bude slušet a bude vám v ní teplo. Jaký typ si ale zvolit? Základem úspěchu je vybrat si takovou čepici, která se bude hodit k vašemu obličeji. Tvar obličeje můžete buď zvýraznit, nebo od něj lehce odvést pozornost. Záleží jen na vás. Máme pro vás ale pár rad.

Dámská růžová čepice

Kulatému obličeji skvěle padne asymetrická čepice nebo klobouk. Na zimu je nejlepší volná vlněná čepice. Neměla by vám přiléhat přímo k hlavě a pokud se rozhodnete pro klobouk, neměl by mít kulatý tvar.
Čepice pro trojúhelníkový obličej by měla zamaskovat čelo, které je širší, než brada. Proto jsou vhodné čepice, které obepnou vaši hlavu. Například kšiltovky nebo barety. Na zimu jsou výborné čepice, které mají klapky na uši. Nevhodná je čepice, která se příliš stáhne dozadu.

Obličej hranatého tvaru by měl nosit čepici s bambulí nebo vysoké čepice. Přiléhavé čepice z úplety jsou naopak nevhodné.
Ženy, které mají srdcovitý obličej, by si měli vybírat volné, spadající čepice nebo kšiltovky. Naopak čepice, které odhalují čelo a mají malý střih vašemu obličeji příliš lichotit nebudou.
Oválný obličej je výborný pro všechny střihy čepic, jen by neměli obličej prodlužovat.

Žlutá dámská čepice

Pokud hledáte moderní a kvalitní čepici, pak jsou tou správnou volbou dámské čepice Mlada-moda.cz. Nabízí čepice v mnoha barevných variantách a rozličných stylech. Najdete zde pletené i háčkové čepice různých vzorů, čepice s bambulemi, bez bambulí, přes uši nebo čepice s kožíškem. Skvěle vás v zimě zahřejí a doplní váš vybraný outfit. Kromě zimních čepic zde objevíte i ty z lehčího materiálu, které jsou vhodné třeba na jaro nebo podzim. Vyberte si pouze barvu a styl, který se vám líbí.