Mistrovství světa v hokeji – Norsko vs Česko

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Norsko vs Česko.

Po vydařeném zápase s Lotyšskem, kterému dalo Česko pět gólů, se Národní tým připravoval na dalšího soupeře, kterým nyní je Norsko. Norsko taky neřadíme mezi náročného soupeře, takže fanoušci opět vsadili na Česko a opět jim to vyšlo.

Český tým využil svou přesilovku v necelé půlce první třetiny a David Pastrňák znovu ukázal, že opravdu přijel tým pod vedením finského trenéra Kariho Jalonena podpořit a ne se jen plácat na ledu. Národní tým tak po 7 minutách zápasu vedl 1:0. Na začátku druhé třetiny se do toho obul Vrána díky perfektní nahrávce Černocha při přesilovce. Černoch si náramně puk zpracoval a hned ho poslal před bránu Norů na Vránu, který situace využil a trefil se.

sport

Jakub Vrána hraje za Národní tým od sezóny 2018/2019. Minulý rok se mu během mistrovství světa v Rize ozývalo zraněné rameno, které ho trápilo už nějakou dobu dříve. Nakonec z toho vzešlo to, že musel na operaci a nevědělo se, jak na tom bude dál. Pozvánku do Národního týmu od Kariho Jalonena s radostí přijal, protože jak se ví, tak s minulým trenérem Národního týmu Pešánem nevycházel. Teď se mohl opět konečně ukázat ve svém světle. V nynější sezóně má zapsány tři góly.

sport

Ve 41. minutě nastalo trestné střílení pro Česko, jelikož při šanci proti brankáři jako jeden na jednoho byl faulován a rozhodčí rozhodl o trestném střílení a na nájezd se vydal opět David Pastrňák, který se vší elegancí gól dal a tak Česko vedlo 3:0.

Ve 45. minutě se trefili i Norové a ti snížili stav utkání na 1:3 díky Hoffovi. V 59. minutě chtěli Norové snížit náskok Česka a tak odvolali svého brankáře, ale to se jim nevyplatilo a Červenka dává gól do prázdné brány.

Český tým si tak napravil svou reputaci po nevydařeném zápase s Rakouskem a stále věří na šanci v postup do semifinále, který by pro ně byl jako dar z nebe, jelikož by to byl velký úspěch pro nového trenéra, pro kterého je toto první mistrovství světa s Národním týmem Česka.