Jak na stěhování firmy?


Kdo to nezná a nezažil, tak se možná diví tomu, proč lidi dělají ze stěhování takou událost, takový problém. Jenže kdo ví, o čem je řeč, se při vzpomínce na stěhování lehce zachvěje. Je pravdou, že na to špatné se zapomíná, ale i tak historky ze stěhování jsou vděčným námětem mnoha rozhovorů s přáteli, třeba u piva.

Firmy stěhují kamiony

Stěhování firem Praha jsou profesionálové. Dobré vybavení, úměrně velká auta, a parta silných chlapů, kteří mají dost zkušeností na to, aby zvládli přestěhovat vše, co mají v náplni zakázky.

Ale vraťme se k hlavnímu tématu článku. Jak se stěhují firmy? Je to stejné jako u stěhování bytů?

Ne, není to stejné. Při stěhování celých firem se toho, co je předmětem stěhování, stěhuje zpravidla daleko více, než je pár skříní, postel, stůl a čtyři židle. Jak je tomu, samozřejmě nadneseně, u stěhování bytů.

Kanceláře jsou samostatnou kategorií. Těžké, často rozměrné stoly. Nepraktická, na stěhování, kancelářská křesla, která nejdou nijak složit, takže zabírají v prostoru stěhovacího vozu příliš místa. Skříně také nejsou z těch malých, lehce přenositelných. A v neposlední řadě je to technika a elektronické vybavení. Stěhovací firma, tedy ta solidní, je schopna rozpojit a odpojit vše, co je k sobě nějak provázáno. Kromě monitorů, počítačů, klávesnic se stěhují také o stovky metrů různé kabeláže. Tu je zapotřebí pro stěhování zabalit a označit, protože na novém místě dojde zase k zapojování elektroniky.

Sledujete stěhování v klidu

To jsou kanceláře. Jenže se stěhují také výrobní či skladové prostory. Tam je to o jiné hmotnosti stěhovaných předmětů. Regály se musí rozmontovat a poskládat. Stoly, masivní pracovní stoly, ty se převážejí na manipulační technice. A kapitolou samu pro sebe tvoří výrobní stroje. Těžké, připevněné k podlaze, často nepraktických rozměrů a tvarů.

Profesionálové však zvládnou samozřejmě i tohle. Rychle, bezpečně a beze škod.