ZIP sáčky v mnoha velikostech z LDPE polyetylenu v mnoha různých velikostech

Plastové sáčky a obaly známe všichni velice dobře. Vyrábí se již desítky let a staly se nepostradatelným pomocníkem v průmyslové a zemědělské výrobě, v odvětví služeb, na úřadech, i v domácnosti. Sáčky se zpočátku vyráběly pouze neuzavíratelné a teprve poté, co se na trhu objevil první model s klipsovým a zipovým zavíracím mechanismem, se jejich uplatnění podstatně rozšířilo.
plastové sáčky na koření.jpg

ZIP sáčky

Jedná se o speciální zip sáčky určené pro skladování a transport drobných předmětů, např. korálků, dílků dětských stavebnic, malých hraček, anebo sypkých potravin. Uzavírací mechanismus napodobuje zip, který zajistí velmi pevný spoj – ten je vytvořen výrobním procesem ze stejného materiálu, jako samotný sáček – z polyetylenu. Tloušťka výchozí suroviny pro výrobu sáčků se pohybuje v rozmezí od 40 do 100 mikrometrů. Sáčky mohou být průhledné i neprůhledné. Materiál silnějších tlouštěk od 80 do 100 mikrometrů je vhodný i pro uchovávání těžších předmětů s ostřejšími hranami, např. šroubů, vrutů, elektrotechnických součástek.
Materiál je odolný vůči působení mrazu, jeho provozní teplota se pohybuje v rozsahu od -40 do + 65 stupňů Celsia. Sáčky lze vkládat do mrazicích boxů, je možné v nich skladovat cokoliv jak v tropickém horku, tak i v mrazivém počasí. Pouze je nutno přihlédnout při zamrazování potravin na zvýšení jejich objemu, aby se sáček neprotrhl (led má větší objem, než voda v tekutém stavu).
Polyetylen je zároveň izolantem elektrického proudu a je odolný vůči vlhkosti a prachu, jestliže je sáček dobře uzavřen a není protržený, je možné v něm skladovat předměty i ve vlhkém a prašném prostředí.
blistrové fólie.jpg

ZIP sáčky s pruhy

Jsou to rovněž typy sáčků, které se velmi rychle uzavírají spínacím klipsem – zipem v horní části. Vyrábí se ze zdravotně nezávadného nízkohustotního polyetylenu LDPE a jsou ideálním pomocníkem pro skladování drobných předmětů, především pro uchovávání sypkých potravin, např. luštěnin, obilovin, mouky a různých polotovarových směsí, které je nutno označovat popisem. K tomu slouží popisovací pruhy, ty jsou určené pro psaní lihovými fixy. Proužky nejsou transparentní, mají světlé pozadí, tudíž je text popisku dobře čitelný.