Vybírejte z bohatého sortimentu podestýlek

Na trhu můžete najít nepřeberné množství podestýlek, a to nejenom pro králíky. Jaká zvířata potřebují tento sypký materiál? Kromě zmiňovaných králíků to budou například různí hlodavci, fretky nebo kočky, případně i ptactvo. Pokud však jde o králíky, je nutné myslet na to, že tato zvířata jsou poněkud specifická, pokud jde o typ steliva. Obecně však má podestýlka mít tyto funkce:

číhající králík

V případě, kdy půjde o funkci zvířecí toalety, je nutné zajistit, aby po použití steliva nebyl cítit jakýkoliv zápach, případě šlo stelivo jednoduše vložit do odpadu. Pokud by byla práce s podestýlkou náročná, bylo by to z dlouhodobého hlediska velmi neefektivní.

Pokud bude stelivo sloužit především pro ukládání zvířat, pro jejich spánek a další podobné činnosti, je nutné mít jistotu, že samotný typ steliva je pro dané zvíře vhodné. Není tedy volit takové výrobky, které jsou vůči zvířatům zcela neagresivní, a tedy neparfémované produkty, ale pouze produkty s přirozenou vůní a hypoalergenní.

Určitě chcete pro svá zvířata jenom to nejlepší, a to bez ohledu na to, zdali půjde o hospodářsky využité zvíře nebo v podoby domácího mazlíčka. Mějte tedy na paměti to, že právě produkty, které budete svému zvířeti kupovat, se odrazí v jeho zdraví, náladě nebo třeba tom, jak dobré bude mít maso, pokud se bude jednat o hospodářsky využité zvíře.
evropský králíci

Nenechejte výběr náhodě

Divili byste se, kolik chovatelů zcela opomíná důležitost výběru steliva. Přitom to, jakou podestýlku pro králíky vyberete, je velmi důležité. Je tedy dobré informovat se o jednotlivých výhodách a vlastnostech, které má stelivo mít, a právě na základě toho kupovat samotné produkty. Určitě se vám píle při výběru vrátí v podobě toho, že vaše zvířata se budou mít zkrátka dobře. Představte si to totiž z druhé strany, neboť také byste si přáli kvalitní postel, případě čistou a nezávadnou toaletu. Proto je skvělé dopřávat to stejné i svým zvířatům.