Povolit či přitáhnout vodítko

Najít soulad v partnerském vztahu je velmi obtížné pro muže i pro ženy. Snad proto, že oba jsou z jiných planet a na naší Zemi se setkali. Každý mluví zcela odlišnou řečí. Recept na šťastné partnerství neexistuje.
V jedné starší komedii matka poučuje vdávající se dceru, že s manželem je to jako se psem a toto demonstruje tím, že jí jako svatební dar předává knihu o tom, jak vycvičit psa. Celé to v podstatě stojí na tom vědět, kdy povolit či přitáhnout vodítko.
Prsteny snoubenců
Muž tak jako pes potřebuje volnost. Když bude mít dostatečně povolené vodítko, bude se cítit svobodný, vděčný a bude se rád vracet. Problém mnoha manželství spočívá v tom, že žena to vodítko nedokáže nechat volné a muž se pak vzpouzí jako pes, který se potřebuje proběhnout.
Na druhou stranu velmi vzácně nastávají v životě chvíle, kdy je třeba to vodítko přitáhnout opravdu natěsno. Tyto okamžiky nastávají skutečně jenom párkrát za život, ale postavit se jim čelem je velmi důležité. Jedná se o chvilky existenční i existenciální. Chvilky, kdy se nacházejí nosné záležitosti života ve velkém ohrožení. Mnoho žen nedokáže striktně a nekompromisně utáhnout vodítko v těch okamžicích, kdy je to opravdu třeba.
Novomanželský pár
Samozřejmě muž není žádný pes, ale tato jednoduchá filozofie v manželství skutečně platí, protože se vztahuje na symbióze svoboda a zodpovědnost. Muž má právo být i v manželství svobodný. Má právo chodit s kamarády na sport, vyrazit si na vodu, nebo zajít na koncert oblíbené skupiny. Zároveň ovšem musí vědět, kdy je zapotřebí umenšit své potřeby pro dobro rodiny. Například, kdy je zapotřebí hlídat děti, protože i manželka má právo na to si vyrazit s kamarádkami. Stejně tak není právě loajální odjet slézat skály, když manželka právě porodila druhé dítě.
Přejeme Vám milé ženy, abyste dokázali poznat, kdy je obrazně řečeno třeba povolit a kdy utáhnout a byli šťastné Vy i Vaši partneři.