Objevte kouzlo aromaterapie, které podporuje zdravý životní styl

V létě musíme dbát na to, aby naše pokožka zůstala celistvá, měkká a hebká. K tomu nám může dopomoci několik nejrůznějších aroamterapií, které pomáhají udržovat naše tělo i naši mysl čistou a zdravou. Jak si pomoci k těm nejlepším aromaterapiím? Stačí, když se budete držet našich rad.
mletý zázvor
Aromalampy jsou skvělé na aromaterapie
Staří pod nimi zapálit svíčku a nalít esenciální vonné oleje. Uvolňující oleje jsou skvělé pro tělo i mysl, ale není nutné používat esenciální oleje jenom do aromalamp. Kde ještě je můžete využít?
·         Výborné jsou esenciální vonné oleje také do vany na relaxační koupel
·         Můžete použít vonné oleje také na masáže s partnerem, na ně se to také perfektně hodí
·         Vyhledejte různé vůně na různé problémy
·         Některé bylinky se hodina uklidnění, jiné na relaxaci
oregáno v květináči

Poradíme vám, jaké bylinky si vybrat a jaké vůně jsou nejlepší.

1.       Doplňte si aromaterapii o Oregano – oregano neboli dobromysl, je velmi podporující našemu zdraví. Dokáže navodit dobrou náladu. Navíc se říká, že pomáhá proti celulitidě a otokům nohou. Navíc s vám po oreganu bude lépe dýchat, pokud jste astmatikové.
2.       Levandule – tato rostlinka je oblíbená hlavně proto, že jsou u ní pozorovány velké účinky proti stresu. Navíc podle mnohých pomáhá při spánkových potížích. Levandule pomáhá při drobných ranách například od kočičích drápů nebo při záděrech. Levandule navíc stimuluje lepší zažívání.
dívka a levandule
3.       Pomerančová kůra – nebo samotný pomeranč. Podle mnohých lidí pomáhá zvedat náladu, a navíc nám většinou asociuje sladkou chuť, proto se naše nálada rázem zlepší. Pomeranč navíc dodává na pocitu svěžesti a vitality. Pomáhá také při poruchách imunitního systému.
4.       Zázvor – ten má mnoho druhů využití. Pomáhá při pocitech nevolnosti a nauzei. Umí také odpomoci od bolesti hlavy.
5.       Růže – právě růži můžete použít jako afrodiziakum. Říká se, že pomáhá proti jizvám.