Maminky, naučte své dcery to nejdůležitější v životě!

Vzhled, postava, tvář, účes, make-up, rysy ve tváři. Všichni jsme tím snad až posedlí. A zároveň všichni víme, že krása, kterou vidíme denně v televizi a v časopisech či v jiných médiích je uměle vytvořená, přetvořená, upravená. Dospělý člověk si to uvědomí lépe než dítě.
blondýnky na louce
Holčičky trpí
·         Společnost je zaměřena na fyzickou krásu
·         I mladé dívky mají strach, že nejsou dostatečně přitažlivé
·         Společnost ztotožňuje krásu s jedinou možností, jak si najít partnera a také jak být šťastná
·         Společnost nás učí, že pouze dokonale krásná žena může být šťastná
Všichni jsme si vědomi toho, že to není pravda. Alespoň my, dospělí. Ale děti, které jsou zavaleny masmédii, které ještě nevědí o skutečném životě nic, ty si toho vědomy nejsou. Co můžeme udělat pro to, aby naše dcery neměly zbytečné mindráky, které si ponesou celý život?

Každá žena je mnohem hezčí, než si myslí
Tohle by se mělo říkat nejenom mladým dívkám, ale všem ženám. Jsme k sobě příliš kritičtí, protože to od nás společnost očekává. Je to hloupé, ale je to pravda. Kdybychom si o sobě myslely, že jsme hezké, okolí by nás považovalo za arogantní nebo „namyšlené“. Je ale rozdíl mezi touto arogancí a zdravým sebevědomím. Právě tomu bychom měli své dcery učit – nejenom na sobě hledat neustále nějaké vady a chyby, ale hlavně si umět říct, ano, tohle mi sluší, takhle jsem hezká, nebo právě tohle je na mne krásné a tohohle si na sobě cením.
·         Oblékáme se pro sebe, nikoli pro okolí
Jistě, nosit krásné oblečení je jedna věc – ale jde také o funkčnost a o to, jak se v tom cítíme a co tím my vyjadřujeme.
líčení dcery

Štěstí začíná v kuchyni

Jíst zdravě, jíst správně a pít vodu. To je základ vyvážené životosprávy a také štěstí a pohody.

Spánek krásy

Ze všeho nejdůležitější je dodržovat spánkový režim. Odpočatý mozek přemýšlí vyrovnaněji a veseleji.