Můžeme si i my pořídit skleněné zábradlí na balkon?

Snad každý z nás chce, aby jeho domov vypadal co nejlépe, především z vnějšku. Koneckonců, to je něco, co ostatní okamžitě uvidí, když půjdou kolem. A jak všichni víme, první dojem je velmi důležitý. Není tedy divu, že si na něm chceme dát i v tomto případě záležet.

K tomu samozřejmě patří i balkon. Ten najdeme na prakticky každé budově. Umožňuje nám jednak lepší možnosti větrání, ale také vyjít na čerstvý vzduch, aniž bychom museli opustit onen dům. O výhledu, který se nám zde často nabízí, se ani není třeba zmiňovat.

klasické kamenné balkonové zábradlí

Aby však byl dojem dokonalý, je nutné vybrat také správné zábradlí. To je důležitější, než se na první pohled může zdát. Jedná se totiž o velmi důležitý bezpečnostní prvek, který se rozhodně nevyplatí podceňovat. Avšak ačkoliv zde funkce rozhodně má přednost před vzhledem či cenou, nezabrání nám to, abychom hledali takové, které splňuje bezpečnostní požadavky a zároveň i dobře vypadá.

Jednou z možností, které lze použít, je skleněné zábradlí. To najdeme nejčastěji v nejrůznějších obchodních centrech a na podobných veřejných místech, avšak neznamená to, že jej nemůžeme použít i v našich domovech.

balkony v paneláku

Co se bezpečnosti týče, pak se zde nemusíme bát. Pokud vybereme kvalitní model, pak si můžeme být jisti, že je naprosto bezpečné. Přesto je dobré mít na paměti, že se stále jedná o sklo, byť vyztužené, a že tedy vůči nárazu není tak odolné jako například kov. To však většinou nebývá obzvláštní problém.

Otázkou tak je, proč se s ním nesetkáváme častěji. Důvodem jsou zde obavy z použití onoho materiálu, ale především cena. Ta je podstatně vyšší, než by se dalo očekávat, a z dobrého důvodu. Jde tu hlavně o fakt, že se jedná o speciální sklo, jehož výroba není nejlevnější. A celková částka, kterou zaplatíme, musí tyto náklady na výrobu nejen pokrýt, ale také zajistit výrobci zisk. A to rozhodně není nejlevnější.