Koberec do domácnosti

Koberce jsou v domácnosti velmi pohodlné a hřejí nám nohy, takže se jeho nákupu nebojte. Po nějaké době je dobré jim věnovat strojní čištění.

Koberec do domácnosti

Oblíbený prvek

Do každé místnosti volíme určitou podlahu, aby se po ní dobře chodilo a byla zároveň praktická. Takže například do kuchyně se nejčastěji volí plovoucí poloha či linoleum. Samozřejmě v celém domě musíme přihlížet i na okolnosti, protože pokud máme například domácí mazlíčky, tak musíme pamatovat na jejich pelichání, aby se chlupy dali snadno uklízet. Následně se můžeme přesunout do obývacího pokoje, který by měl být symbolem odpočinku a klidu, takže mnoho domácností má na podlaze koberec.

šedý koberec

To samé může platit o dětském pokoji a ložnici. Koberec je totiž příjemný a v zimě nás nestudí, a proto můžeme pobíhat a sedět na boso. Jedním z těch nejlepších jsou přírodní koberce z bavlny, ale ty nestojí pár korun. Takže se volbou často stává umělé vlákno, kterých je spousta různých kusů. Dívejte se na výšku vlákna a také jakou snese zátěž, protože třeba kolečkové křeslo má dlouhodobě na některé druhy negativní vliv.

Strojní čištění

Do koberec se přirozeně dostává prach a také nečistoty, takže se o něj musíme dobře starat, abychom měli doma čisto a koberec byl jako nový. K tomu potřebuje dobrý vysavač, jenž budeme používat dvakrát za týden. Při vlastnění domácího mazlíčka nebo děti se interval zkracuje. Dnešní vysavače mají HEPA filtry, což ocení zejména alergici, přičemž tento filtr zachycuje pyl a další alergeny.

hlavice vysavače

Ovšem starší koberec už bude jevit známky požívání, a proto je namístě dá mu nový život. Ten koberci vdechne strojní čištění od profesionálů, které zajišťují výkonné stroje. Čištění koberců ceník je velice příznivý, protože si musíme uvědomit, že koberec bude nádherně čistý, a hlavně bude vypadat jako nový. Zajistí také odstranění třeba slehlých míst, protože třeba na nich jezdíme kolečky či chodíme po těch samých cestičkách. Stroj se zbaví bakterií a roztočů, takže pokud máte alergie, tak se Vám doma bude lépe dýchat.