Jaký sport volit při nízkém krevním tlaku?

Zdravotní stav bývá hlavním ukazatelem při volbě sportovní aktivity. Protože nevhodně zvolená může způsobit nemalé zdravotní problémy a celková fyzická kondice se může namísto upevnění zhoršovat. Proto je potřeba před jakoukoliv sportovní činností zjistit, jak na tom vaše tělo je. V současnosti mnohé trápí vysoký krevní tlak. Kteří si podle naměřených hodnot poté usměrní sportovní nálož. Aby na konci cvičení došlo k optimálnímu výsledku, bez ohrožení životních funkcí. Sportovci se sklonem ke zvýšenému krevnímu tlaku už dopředu plánují nejen způsob, ale i dobu, po kterou si zacvičí. Co ale dělat, pokud trpíte nízkým krevním tlakem? Jakým druhem pohybu ho lze nejen zvýšit. Ale i dostat do normální hladiny? 

Sportem ke zdraví

Nejlepší radou pro všechny, kteří si často naměří nízký krevní tlak, je jednoduchá. Začít nový den rozcvičkou. A to nejen tak ledajakou. Začít s cvičením je potřeba už v posteli. Protože jenom pohybem se krevní tlak zvýší. Série horizontálních protahovacích cviků, prostřídanými posilováním břišního svalstva a následného rozcvičení horních a dolních končetin. Poté pokračovat s cvičením vsedě. Které dovolí vykročit do nového dne bez motání hlavy. I bez negativních pocitů, které nízký krevní tlak u většiny vyvolává. Rozhodně se nedoporučuje dělat cviky, které vyvolávají kolísání krevního tlaku. Jako jsou například dřepy.

Dobře zvolená sportovní aktivita

I před postelí lze organismus tonizovat cvičením v sedě, vkleče, vleže či na břiše. Pro mnohé je odměnou hrníček zrnkové kávy. Která má na výši tlaku rovněž dobrý vliv. Pravidelným cvičením a zvyšováním fyzické odolnosti je možné dosáhnout optimální hranice krevního tlaku. Svalstvo, které je pohybem zpevňováno, vytváří cévám lepší oporu. Podpoří ji rovněž zdravé otužování. Kdy se při střídání studené a teplé vody podpoří celý oběhový systém. Silové sporty nejsou vhodné pro všechny, které trápí nízký krevní tlak. Ideální je jak rychlá chůze, tak běh, u kterého si sami nastavujete laťku. Nejen délky, ale i rychlosti. Stejně tak i jízda na kole. Během zimních měsíců je plavání v krytém bazénu rovněž dobře zvolená aktivita.