Jak zjistit, zda je správa facebook profilu dobrá, a jak udělat SEO analýzu?

Asi není třeba říkat, že hlavním motivem založení jakékoliv firmy je dosažení co nejvyššího zisku. To platí, ať se jedná o velký nadnárodní koncern, či malou rodinnou firmičku. Problém je však v tom, že o to samé se snaží i konkurence. Jak jim přebrat co nejvíce zákazníků a udržet si je?

Jedním z faktorů, který si mnoho majitelů firem prakticky neuvědomuje, je i dobrá správa facebook profilu dané firmy. Dnes je totiž běžné, že prakticky každá firma má svůj profil na této sociální síti. Ale co se myslí tím, že jeho správa musí být dobrá?

barevný nápis SEO

Především to, že by tento profil neměl být zanedbávaný. Měly by se na něj pravidelně, ideálně denně, přidávat nové příspěvky. Tím se bude častěji zobrazovat ostatním uživatelům a daná firma se tak dostane do jejich povědomí.

Dále je třeba odpovídat na komentáře lidí pod těmito příspěvky, a to v relativně krátkém čase. Je tedy jasné, že bude potřeba vyčlenit jednoho člověka, který bude mít tuto práci na starosti. Tak v lidech vyvoláte dojem, že se o jejich názory skutečně zajímáte, i když to nemusí být pravda.

Jinou možností je využití optimalizace webové stránky pro vyhledávače. Zde si mnoho firem najímá na tuto práci externí firmu, neboť jen málokdo ví, jak udělat SEO analýzu kvalitně, a to je základ. Ta nám totiž řekne, která slova či výrazy jsou v daném oboru nejvíce vyhledávané, a také jak často.

To nám umožní se správně rozhodnout, jak naši internetovou stránku upravit, tak, aby pokaždé, když někdo jeden z těchto výrazů do vyhledávače zadá, byl její odkaz v seznamu výsledků na jednom z předních míst.

scrabble nápis SEO audit

Tím se zvýší návštěvnost onoho webu. A všichni tito návštěvníci jsou potenciálními zákazníky. Čím více jich bude, tím je pravděpodobnější, že si některý z nich něco koupí. Tím se samozřejmě zvýší zisk firmy, což je hlavním cílem. A věřte, že se to skutečně vyplatí.