Dobré a dostupné ubytování ve stověžaté Praze

Jen za loňský rok navštívilo Prahu 6,8 milionů turistů ze zahraničí a asi 1,2 milionů domácích turistů. Překvapivá jsou i čísla ohledně statistik, které vypovídají o tom, že každý pátý pracující v Praze má bydliště v jiném kraji. Praha tedy musí disponovat velice rozsáhlou ubytovací kapacitou.

Pražský orlo

Pokud jde o zahraniční turisty, většinou jim ubytování zařizují cestovní kanceláře. Jiná situace je u českých turistů a také u lidí dojíždějících do Prahy za prací. Proto Praha disponuje i sítí ubytování cenově přizpůsobeného i pro ekonomicky slabší hosty metropole. Toto ubytování hodně využívají lidé dojíždějící za prací, kteří se na víkendy vrací domů a také lidé, kteří jezdí do Prahy na schůzky, školení, obchodní jednání atd. Některý firmy mají dlouhodobě rezervovaný určitý počet lůžek pro své zaměstnance.

Velice dobře zavedené levné ubytování v praze nabízí kvalitní ubytovací zařízení, které uspokojí běžné zájemce. Základní čtyři ubytovací kategorie nabízí postel v několikalůžkových pokojích a ubytovací komfort je různý, dle vybrané kategorie. Všechny pokoje mají wifi zdarma, některé mají společné nebo vlastní sociální zařízení nebo kuchyňku, některé disponují televizí a minibarem. V pokojích jsou standartně kromě postelí i noční stolky a šatní skříně.

golf

Tuto možnost ubytování využívají i turisté, kteří přijeli na pár dní a prakticky celý den tráví návštěvou zajímavých míst a památek a ubytování jim slouží jen k přespání. Ubytovací zařízení jsou v blízkosti MHD. V okolí ubytovny na Praze 9 jsou tenisové kurty, fit centrum, plavecký bazén, sauna, cyklotrasy a pro milovníky golfu se zde nedaleko nachází i největší golfové hřiště ve střední Evropě. Kdo hledá kulturní vyžití, může navštívit nedaleký multiplex Cinestar nebo divadlo a také Sazka Arenu, která je centrem sportovního a kulturního dění.