Účinky kolagenu na klouby

S přibývajícím věkem mohou také přibývat zdravotní problémy. Ale nemusí tomu tak být vždy. Je dobrá prevence a zdravý životní styl, který trvá dlouhodobě. Je potřeba mít kvalitní spánek, odpočinek, pozitivní myšlení, duševní hygienu. Samozřejmě je třeba také pravidelně a vyváženě jíst kvalitní potraviny. Lidské tělo se neobejde ani bez zdravého pohybu.

Ale i tak se s přibývajícím věkem lidské tělo mění. Kolem čtyřiceti let také velmi klesá produkce kolagenu. Už po třicítce se produkce kolagenu sníží až o 50 % oproti produkci v dospívání. A v době menaopuzi je to ještě mnohem více. Kolagen je vlastně přírodním pojivem v lidském těle. Je například ve vlasech, kůži, nehtech, zubech i v celém pohybovém aparátu. A když přirozená produkce v lidském těle klesá, tak se to samozřejmě časem projeví. A právě dochází ke vzniku vrásek, snížení objemu kůže a její elasticity. Je to poznat také na typickém praskání kloubů, menší pohyblivosti a bolestivosti.

žena s čajem

Jenom ze stravy se kolagen získává těžko. Tělo není schopné ho z masa zcela dobře vstřebat. Proto je dobré užívání kolagenu klidně už kolem třiceti let. Lépe se tak udrží pleť elastická, nevzniknou hluboké vrásky a také dochází k delší době, kdy bude zdravý pohybový aparát, ale také vlasy, nehty i zubní sklovina.

Kolagen tak není jenom na vrásky a na kůži, ale je tak skvělým pomocníkem i při bolestech kloubů. Kolagen na klouby pomáhá udržet klouby zdravé, s dobrou flexibilitou a bez lupání. Kolagen není jenom v kloubech, ale také v páteři, svalech i vazech.

pohybový aparát

Je ovšem třeba najít kvalitní kolagen. Pro tělo je nejlepší mořský kolagen. Ten je pro tělo nejlépe absorbovaný. Mořský kolagen se získává z rybích kůží a šupin. Ale je třeba si najít kvalitně zpracovaný kolagen od dobré značky. Při dlouhodobém užívání za chvíli pocítíte jeho pozitivní účinky. A i když ho budete užívat třeba na kůži, tak se jeho účinky projeví ve všech zmíněných oblastech.