Rekonstrukce rodinného domu za provozu


Bydlíte v rodinném domě například dvougeneračním, kde spodní patro obývají rodiče a vy sídlíte nahoře? Jestliže jste schopni se dohodnout na základních záležitostech ohledně údržby a jeho provozu, pak máte velkou výhodu, protože vaše rodina funguje jako jeden celek. Není pak problém se shodnout i na tom, zda bude zapotřebí některé části objektu podrobit rekonstrukci, a jakým způsobem si při tom počínat.

kontejnery na palubě lodi

Může to probíhat i tak, že z jednoho podlaží vystěhujete všechen nábytek a velké spotřebiče, aby se tu mohlo instalovat podlahové topení, anebo měnit dveře, okna a provádět stavební práce ve změně vnitřní dispozice ohledně bourání či výstavby příček. Tím se však také dostáváte na tenký led v souvislosti s přemístěním vašich věcí mimo obytný prostor. Kam to vše dát, když nemáte volné místo v garáži ani v kůlně? Přece to nesložíte jen tak „na volno“ na zahradu a nepřikryjete igelitovou plachtou?

přeprava kontejnerů

Ne, opravdu nemusíte takto bláznit a přikrývat před deštěm vaši sedací soupravu a chladničku, nechte si na zahradu přistavit skladový kontejner. Kontejnery mají rozměry šest nebo dvanáct metrů na délku a dva a půl metru na výšku i na šířku, a pohodlně do jejich útrob vyskládáte veškeré vnitřní vybavení. Dovezou vám je nákladním autem až přímo k domu, složí na potřebné místo mobilním jeřábem, a pak už můžete začít vynášet předměty před dům.

Kontejnery zcela bezpečně uchrání uložené věci před deštěm, větrem, sněhem a prachem a uzamykatelná vrata zajistí, aby se dovnitř nedostal nějaký výrostek. A pokud se přece jen bude snažit do kontejneru vloupat, je velmi pravděpodobné, že to někdo z vás zaslechne, protože rámus ocelového plechu není bezhlučný.

Pronájem malých skladů je možný na dobu v řádu týdnů i měsíců, vždy záleží na vaší dohodě s pronajímatelem. Není však problém mít jej na zahradě třeba i půl roku, pokud to podmínky rekonstrukce vyžadují.