Proč pilates?


Toto cvičení vypadá na první pohled lehce. Hlavně v případě, že při jeho cvičení pozorujeme někoho, kdo ho cvičí s lehkostí dlouhodobého zkušeného praktika. A zkrátka ho má „zmáknuté“! Ovšem jeho náročnost si můžeme jednoduše sami vyzkoušet. Stačí nám k tomu málo. Kousek volného prostoru na podlaze a vhodná podložka. Třeba nějaká hezká podložka na cvičení jógy.

Pokud k tomu přidáme ještě nějakou tu balanční pomůcku, jde o velice účinný trénink.

9.kotvičník

Samozřejmě, že je potřeba v první řadě zvládnout techniku, provádět jednotlivé cviky správně. Jen tak budou našemu tělu prospěšné. Nejlepší je navštívit ze začátku alespoň pár lekcí pilates pod vedením zkušeného trenéra. Nechat si poradit a prostě se to dobře naučit! Pak není problém cvičit pilates sami doma. Podle našich individuálních potřeb a možností. Můžeme si v klidu vychutnat všechny jeho benefity. Co nám vlastně poskytuje?

Vnímání těla

Autor světoznámé knihy o pilates, Joseph Pilates, ji nazval „Kontrola“. Je to výstižné. Když ho totiž provádíme, děláme kontrolované, vědomé pohyby. Velice intenzivně při tom vnímáme své tělo! Při správném provádění potřebujeme spolupráci hlavy se zbytkem těla. Není tak prostor myslet na každodenní pracovní i „domácí“ starosti a problémy. Naše mysl si prostě odpočine. Zbavujeme se stresu!

Posílení svalů

Psychika odpočívá, ale fyzickou kondici posilujeme! Protahujeme a trénujeme svaly celého těla. Posilujeme i ty, o kterých „ani nevíme“ – hluboké vnitřní svaly. Zpevňujeme svaly pánevního dna, svaly zad. Protahujeme páteř. Zbavujeme se a předcházíme mnoha nepříjemným zdravotním problémům. Naučíme se také správně dýchat – do břicha i do zad!

meditace 1

Kvalitnější sex

Pravidelným cvičením pilates můžeme získat ještě jeden velmi příjemný bonus! Je to kvalitnější sex. Cviky posílí pánevní dno a prokrví potřebné oblasti. Hlavně oblast pánevního dna. Umožní to intenzivnější prožití sexu nám i našemu partnerovi. Alespoň to tvrdí mnoho žen, pilates pravidelně cvičí. Proč to tedy také nevyzkoušet!