pH tester jako nezbytná součást výbavy majitelů bazénů

Víte, že voda ve vašem bazénu bude mít tu správnou kvalitu pouze v případě, kdy bude mít ideální hodnotu pH a tu správnou koncentraci oxidačního činidla?

relax u bazénu


Ano, je tomu tak, aby mohly přípravky bazénové chemie ve vaší nádrži fungovat tak, jak to od nich očekáváte a jak to výrobce deklaruje, tak je nezbytné, aby se pH pohybovalo v rozmezí hodnot 6,8 až 7,2. V opačném případě se může snadno stát, že přípravky bazénové chemie, které k úpravě bazénové vody využíváte, nebudou fungovat tak, jak by měly. A právě proto, že se koncentrace vodíkových iontů ve vodě může měnit, je vhodné sledovat pH v koupací sezóně v intervalu sedmi až čtrnácti dnů. Vždyť stačí už jen tak málo, jako je dopuštění čerstvé vody do nádrže, a rázem je pH jiné. PH tester by proto nikdy neměl chybět ve vaší bazénové výbavě.

skok do bazénu

A podobné je to i s koncentrací aktivní látky, která má za úkol desinfekci bazénové vody. Ať už používáte přípravky bazénové chemie na bázi chlóru, brómu anebo kyslíku, nemůžete je do bazénové vody lít anebo sypat bez toho, abyste věděli, jaká je aktuální koncentrace oxidačního činidla v nádrži. Pokud by byla koncentrace příliš nízká, došlo by k okamžitému bujení nežádoucích mikroorganismů, pokud by byla příliš vysoká, mohli byste tak ohrozit zdraví plavců. K tomu, abyste věděli, jaké jsou její aktuální hodnoty, proto nezbytně potřebujete tester aktivní látky.
Ty správné testery, ať už jde o tester pH anebo tester aktivní látky, snadno a rychle zakoupíte v obchodě s bazénovou chemií. A jistě vás potěší, že vás to nebude stát ani příliš mnoho peněz, jedná se o položky v řádu desítek korun. Navíc, mnoho částí testovací sady vám zůstane od prvního nákupu i do budoucna, takže nadále je potřeba dokupovat pouze kapalné činidlo.

Díky testerům tak budete mít jasný přehled o tom, jaká je kvalita vody v nádrži, a zda je či není žádoucí některé parametry upravit.