Nač sázejí podnikatelé?

Když se podnikatel dostane do finančních obtíží, není jeho situace o nic radostnější, než když totéž potká kteréhokoliv jiného člověka. Tedy musí se někdy uskromnit a někdy si dokonce požádat o půjčku, aby to nějak zvládnul. A stejně jako u kohokoliv jiného hrozí i u podnikatele, že mu finanční instituce nevyjdou v ústrety, ba že se ho budou nejednou i přímo stranit. Protože nikdo nechce riskovat více, než je nezbytně zapotřebí.

bankomat a eura

Jakmile se tedy objeví dejme tomu v bance někdo, kdo má hluboko do kapsy nebo dokonce jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, komu nedělají čest registry dlužníků a hrozí u něj exekuce a jiné trable, je více než pravděpodobné, že se se zlou potáže. Že sem chudý vešel a stejně chudý odtud i odejde.

V bance totiž mají jasně dáno, co musí splňovat žadatel o tu kterou půjčku, a někomu, kdo to nesplní, nelze vyhovět. A oč jenom je v tomto ohledu nebankovní hypotéka bez registru jiná!
prasátko s penězi

S nebankovními poskytovateli půjček se dá na rozdíl od bank daleko snáze domluvit, tito poskytovatelé jsou mnohem nakloněnější hledání kompromisních řešení, uspokojujících obě strany. A kde je vůle, tam se dohoda najde.

U zmíněné hypotéky tak klidně stačí i pouhý fakt, že je zájemce o ni schopen dát za půjčení oněch peněz do zástavy nemovitost a že prokáže alespoň tu nejnižší možnou schopnost splácet. Je-li toto splněno, netřeba se bát ani záznamu v registrech, ani nízkých daňových přiznání a vysokých dosud nesplacených půjček od někoho jiného, ba ani exekuce.

Stačí si vyplnit jednoduchý formulář na webu oné nebankovní společnosti a zaslat jí několik snímků nemovitosti k posouzení a člověk již následující den ví, zda uspěl se svými požadavky či ne. A pokud ano, stačí už jen nezbytné minimum byrokracie a peníze jsou jeho. Pochopitelně dočasně, ale přesto za ideálních podmínek. A o to tu přece jde.