Léky a lékárny

Nejlepší lékárna je v přírodě. Kdejaká bylinka má moc uzdravovat a pomáhat. Bohužel v dnešní době je z některých dělán všelék a na internetu lze nalézt informace, že i ta poslední během týdne vyléčí rakovinu. Fakt je, že bylinky skutečně mají sílu k léčení, ale musí se vědět a znát. Tím míním učení o bylinkách a jejich vlastnostech.

směs tabletek

Když vás však přepadne chřipka, stejně musíte k lékaři, třeba jen pro nemocenský lístek. Není to kvůli tomu ulejt se na týden z práce, ale nevidím důvod roznášet chorobu mezi další lidi. No a u lékaře dostanete přesné pokyny co si v lékárně koupit. Pozor to není vtip, to se stalo mi osobně, a to dva krát po sobě. Až jiná lékařka mi napsala antibiotika a já se šel potit.

Tehdy jsem uvedené léky sehnal naprosto v pohodě ve dvou lékárnách po cestě domů. Dnes je prý situace jiná, a to o hodně horší. Prý nejsou tyto, nebo tamty léky k dostání a shánějí se pokoutně tak, jako kdysi za blahé paměti Brufen.

Netuším, jak to je doopravdy, ale lidé většinou z tohoto stavu viní distributora, který však za nic nemůže. Ten jenom doveze do lékárny od výrobce nebo z meziskladu to, co si lékárna objednala. Takže veškerá hana padající na jeho hlavu není vůbec oprávněná. Dokonce ani výrobce, pokud tedy vyrábí, nemůže za to, že jeho lék v některých lékárnách není. On sám by rád prodával, ale pokud to v lékárně nikdo neobjedná…

tabletky

Možná bude dobré se vrátit do dob minulých, že by dodávka zastavila uprostřed náměstí, řidič vytáhl megafon, a tak by začala distribuce léčiv. On by jen vyhlašoval názvy léků a cenu a dole by se o to lidi prali. A to vše jen proto, že v lékárně netušili, že na podzim se blíží chřipkové období a neobjednali proto lék.

Nu, doufejme, že se distribuce léčiv zlepší právě komunikací s lékárnami. To je vlastně základ celé věci a také základ toho, že lidé budou ve výsledku spokojeni.