Bydlení, které vás nebude stát všechny úspory

Kdo chce dneska bydlet ve svém za cenu, která není extrémní, má většinou smůlu. Je štěstí, že existují i různé alternativní možnosti, které jsou levnější.

Bydlení, které vás nebude stát všechny úspory

Je smutnou pravdou, že ceny obytných nemovitostí v českých zemích neustále stoupají. I malé byty, které se ještě relativně nedávno daly koupit za několik málo stovek tisíc v současnosti pod milion nepořídíte. Důvodů je mnoho. Ten asi nejpalčivější je, že se prostě nestaví. A když už se postaví nějaké byty, jedná se o projekt vhodný pro spekulanty, a ne pro lidi s normálním příjmem. Dnes už je dokonce skoro i jedno, jestli žijete ve velkém nebo na malém městě. Zdražuje se úplně všude, což je pro valnou část zájemců o vlastní bydlení zpráva tuze nemilá.

Domek z bankovek

Dvojnásob to pak platí pro mladé lidi, kteří ještě neměli si možnost našetřit ani pořádně začít budovat kariéru. Ti jsou obvykle nuceni bydlet v podnájmu, což není vyloženě špatně, ale peníze, které by jinak šly na hypotéku, jdou majiteli daného bytu. Není ale důvod volit tuto možnost. Jsou tu i jiné cesty. A jednou z nich jsou moderní mobilní domy nové.

Cena není jediným lákadlem

Tento druh obydlí je obecně daleko levnější než klasické byty, nemluvě o rodinných vilkách. Náklady na výrobu jsou zde totiž podstatně menší, a to i když jsou domky již od základu kompletně zařízeny. Skutečně, do interiéru není potřeba kupovat prakticky nic navíc. To je mimo výhodné ceny další podstatná výhoda. Jsou zde ale i negativa. Tím asi největším je nutnost mít vlastní pozemek. Je jasné, že ani s tímto obydlím není možné parkovat normálně před barákem. Druhou nepříjemností je pak velikost interiéru. Vnitřní prostory nejsou sice tak malé, jak si mnozí asi myslí, ale žádná sláva to také není.

Investice do bydlení

Dá se v nich pracovat

Mobilní domy, ať už nejnovější generace, nebo modelů před ní, se nedají používat pouze k bydlení, ale využít jejich možností může i podnikatelský sektor. Největší výhodu z nich asi budou mít zájemci a stánkový prodej čehokoliv, a to vzhledem k relativně menší velikosti a možnosti se poměrně snadno přesouvat z místa na místo.